Toho pravého som stretla už v pokročilejšom veku. Mala som za sebou niekoľko nevydarených dlhodobých vzťahov, ale s Tomášom to bola láska ako hrom takmer od prvej chvíle, čo sme sa stretli.

V podstate sme nemali na čo čakať, každý mesiac, týždeň či deň váhania nás len delil od nášho spoločného vytúženého sna – založiť si vlastnú rodinu. Keďže sa nám nedarilo otehotnieť a už sme obaja mali svoj vek, rozhodli sme sa navštíviť kliniku reprodukčnej medicíny Repromedica kvôli vyšetreniam.

Tu sme sa stretli s pochopením a milým prístupom k nášmu problému. Po mojich aj Tomášových testoch sme sa stretli s pánom doktorom a dohodli sme si ďalší postup.

Je zvláštne, že keď máte pred sebou jasný cieľ, cesta sa vám vždy ukáže a ja som cítila, že sme spolu na tej správnej.

Vzhľadom na všetky okolnosti sme sa rozhodli pre IUI – intrauterinnú insemináciu. Tomášove spermie „mierne vylepšili“ metódou selekcie spermií MACS, ktorá efektívne vybrala funkčné spermie. No a potom, šup s nimi do mojej maternice 😊

Na tomto príbehu by asi nebolo nič nezvyčajné, išlo však o načasovanie. Všetko sa zbehlo veľmi rýchlo a veci sa už nedali posúvať. A vlastne sme ani nechceli. Takže IUI nám robili hneď na druhý deň po našej svadbe. Tomáš prišiel ešte trochu spoločensky unavený, prespal takmer celý zákrok v čakárni pre budúce mamičky a… na našu svadobnú noc nikdy nezabudnem, pretože som po IUI otehotnela a narodila sa nám po 9 mesiacoch zdravá dcérka Lea.

Každému zamilovanému páru želám, aby sa im splnili sny o rodine, avšak nech to majú menej dramatické ako my 😊